Třetí kolo sezóny anglické Premier League (EPL) přineslo klíčový zápas: Sheffield United versus Manchester City.

Comments · 89 Views

Manchester City je obhájcem titulu, zatímco Sheffield United právě postoupil do Premier League. V tabulce Premier League se před zápasem City, které vyhrálo dva zápasy po sobě a nasbíralo šest bodů, dočasně nacházelo na pátém místě. V případě vítězství by se však mohlo posunout do čela tabulky, protože první čtyři týmy již mají za sebou třetí kolo zápasů. První tři týmy jsou West Ham United, Tottenham Hotspur a Arsenal, které mají na kontě sedm bodů za dvě výhry a remízu, zatímco čtvrtý Brighton má šest bodů za dvě výhry a prohru. Sheffield United naopak utrpěl v úvodních dvou zápasech porážky, nasbíral 0 bodů a dočasně se nachází na 17. místě tabulky Premier League. Udržet se v Premier League není snadný úkol.

Nyní se podívejme na základní sestavy obou stran. City nastoupilo v rozestavení 4231 s Harlandem vpředu, zatímco Grealish, Alvarez a Bernardo Silva tvořili přední útočnou řadu. Dvojí pozici ve středu pole obsadili Kovačič a Rodri, zatímco čtveřici obránců tvořili Guardiol, Ake, Diaz a Walker. V brance nastoupil Ederson. Celá základní sestava vyšla na 770 milionů eur.

Sheffield United naopak použil rozestavení 352 s dvojicí útočníků B. Traoré a William. Ve středu pole tvořili záložní řadu společně Osborne, Hamer, Norwood, Sousa a Baldock. Zatímco Robinson, Egan a Ahmed Odjiod tvořili trojici středních obránců. Brankářem byl Foderingham. Celá základní sestava měla celkovou hodnotu 51,65 milionu eur.

Utkání začalo tím, že se hráči v Manchester City Domácí Dres ujali vedení. Ve 12. minutě se Harland v dresu s číslem 9 dobře dostal k hlavičce po přihrávce spoluhráče v pokutovém území, ale střela nebyla razantní a úhel příliš záludný, a tak ji brankář snadno zlikvidoval. Ve 20. minutě dostal Manchester City příležitost volného přímého kopu před brankou, Rodney hlavičkoval, Acker branku přehodil, ale rozhodčí zvedl praporek na znamení, že Rodney byl v prvním ofsajdu, gól neplatí. Ve 28. minutě přešel City míč z pravé strany, Harland přenesl hru na obránce a odkopl míč směrem k brance, následoval Alvarez, jehož střela byla zblokována. Ve 35. minutě trefil Alvarezův křížek Eganovu ruku a rozhodčí nařídil penaltu. Harlandova penalta však trefila tyč a odrazila se ven, a City tak nevyužilo šanci prosadit se.

Druhý poločas začal tak, že si City stále udržovalo útočné tempo. V 62. minutě si Kovačić převzal míč na levé straně hřiště a přihrál do pokutového území, kde vyskočil Harland a razantní hlavičkou překonal brankáře Sheffieldu United, čímž pomohl City k vedení 1:0. V 63. minutě se po rohovém kopu dostal k míči Kovačić, ale jeho střela skončila v zámezí.

V 85. minutě však chyboval Walker, jehož střelu zachytil Bogle ze Sheffieldu United a následně dorazil míč do branky a vyrovnal na 1:1. V závěrečné fázi zápasu se však opět prosadil Rodney a pomohl City k opětovnému vedení 2:1. dětský fotbalový dres V závěru utkání se však City opět dostali do vedení.

Nakonec Man City díky brankám Harlanda a Rodneyho těsně porazilo Sheffield United 2:1 venku. Od začátku nové sezóny Premier League tak vyhráli tři zápasy v řadě.