Manchester City je pobijedio Kopenhagen 3-1 i plasirao se u osminu finala Lige prvaka.

Comments · 38 Views

Manchester City je kod kuće pobijedio Kopenhagen s 3-1 i plasirao se u osminu finala UEFA Lige prvaka s rezultatom 6-2 i nastavio s obranom naslova. Akanji i Alvarez su rano povećali vodstvo, a Harland je dodao šlag na tortu u drugom poluvremenu i zapečatio pobjedu.

Kopenhagen nije imao previše izgleda na gostovanju kod Cityja koji je već u prvoj utakmici poveo 3-1. Samo pet minuta utakmice Akanji je doveo City u vodstvo spektakularnim udarcem iznad glave dres hrvatske reprezentacije. Pogreška vratara Kopenhagena Grabare dovela je do laganog pogotka Alvareza koji je povećao vodstvo Cityja na 5-1.

Iako je El Yunusi izjednačio za Kopenhagen, nisu uspjeli napraviti veliku razliku. Harland je zabio svoj 41. gol u Ligi prvaka početkom drugog poluvremena, srušivši nade Kopenhagena.

Drugo poluvrijeme bilo je više u znaku rotiranja sastava za pripremu za nadolazeću ključnu utakmicu protiv Liverpoola. Iako je Ederson ključno obranio utakmicu dječji dresovi, zbog velike prednosti u ukupnom rezultatu, City se nije previše trudio u napadnoj završnici, a cijeli susret nije imao ni jedan udarac prema golu.

Ova pobjeda bila je značajna za City, ne samo da ih je održala na putu obrane naslova u Ligi prvaka, već ih je također održala na putu uoči nadolazeće ključne bitke s Liverpoolom.